„Poprzez tworzenie, wiarę i pokorę otwiera bramę do świata gdzie jest człowiekiem wolnym od wszelkich fizyczno mentalnych ograniczeń.

Jest nie-zależny. To daje mu siłę i wiarę do podejmowana wszelkich wyzwań w rzeczywistości realnej. " – wywiad z Tomaszem Łukaszewskim

NAJWAŻNIEJSZE TO MIEĆ WIARĘ I NADZIEJĘ

 • Twoją pasją jest…

Mam kilka pasji ale najważniejszą z nich jest tworzenie obrazu w środowisku cyfrowym. Daje mi to wiele radości  i poczucia spełnienia, gdyż z uwagi na moja niesprawność,  poza środowiskiem cyfrowym nic nie jestem w stanie tworzyć ani pracować.

 • Jesteś osobą niepełnosprawną, skąd w Tobie tyle siły?

Ta siła,  jest to pragnienie dążenia do czegoś co w maksymalnym  stopniu  sprawi, że moje życie będzie takie samo a może i lepsze od „zdrowych”. To chęć dorównania, i pokazania, że też ma się coś do zaoferowania Światu, pomimo swego defektu sprawności fizycznej.

 

 • W jaki sposób tworzysz swoją pasję?

Używam profesjonalnych programów graficznych. Staram się wykorzystywać je w sposób nieszablonowy, poszukując swoich własnych metod kreacji obrazu.

 

 • Co daje Tobie inspirację do tworzenia nowych dzieł?

Moją główną inspiracją jest Życie, poszukiwanie wizerunku Tego co jest niewidzialne dla oka.  Inspirują mnie także uczucia, relacje miedzy-Istotowe oraz Natura.

 • Masz swoją stronę w Internecie?

Tak, mam swoją stronę internetową  www.arttom.org . prezentuję tam swoje prace artystyczne i użytkowe.  Znajduje się tam moja oferta usług, które wykonuję na zlecenie.

 • Czy łatwo jest w dzisiejszych czasach osobie niepełnosprawnej wykazać swoje umiejętności?

Nie jest łatwo, trzeba być otwartym i nie bać się nowych wyzwań. Trzeba mieć konkretny „pomysł”, z  którym można by wyjść do Świata.  Wytrwałość oraz doskonała znajomość swego  warsztatu pracy  jest nieodzowna w dążeniu do sukcesu.

 

 • Wielki szacunek kieruję w stronę Twojej żony Karoliny. To ona wspiera Cię najbardziej?

Karolina bardzo mnie wspiera w moich działaniach oraz w Życiu codziennych. Oprócz Jej wsparcia bardzo dużo zawdzięczam moim Rodzicom. Gdyby nie Ich heroiczna walka o moją szeroko pojmowaną „sprawność”, zwłaszcza mojej Mamy, dziś nie byłbym taki jaki jestem i nie robił tego co robię w Życiu.

 

 • Niedługo Twoja kolejna wystawa tym razem w krotoszyńskiej bibliotece…

Tak, na tej  ekspozycji będę prezentował Pasję. Teraz jest dobry Czas do zatrzymania się przez chwilę nad Zbawienną dla nas Drogą Krzyżową Pana Jezusa. W tych pracach starałem się ukazać Emocje, Ból towarzyszące w Jego Drodze, którą podjął z Boskiej Miłości do nas. Zapraszam na wystawę.      

 

 • Czy Twoje prace mają jakiś cel?

Każdy obraz ma jakiś przekaz,  wszystko  zależy od wrażliwości Oglądającego, co i ile odczyta dla siebie.

 

 • Co ma dla Ciebie największą wartość?

Największa Wartością jest dla mnie Miłość , Dobro, życzliwość wobec każdego napotkanego Człowieka. Niesienie Mu radości Jego Istnienia…

 

 • W jaki sposób zachęcił byś osoby chore do pokazywania siebie od zupełnie innej strony?

Naprawdę warto dążyć do celów i być potrzebny Światu, nawet gdy On nie wie, że Nas potrzebuje….

 • Przez kogo chciałbyś być zauważony?

Bardzo chciałbym by jakaś organizacja zaprosiła mnie do współpracy przy wielkich projektach - eventach. Chodzi mi o współtworzenie wielkich dobrych głośnych akcji, które by pomagały, polepszały Życie Ludziom,  którzy z różnych powodów gorzej się mają…  Przy takich projektach wielką rolę odgrywa przekaz wizualny i intermedialny, więc dokładnie ten kierunek, który ukończyłem na studiach wyższych i  w  czym się do dziś zawodowo specjalizuję. Notabene jestem magistrem Sztuki,  skończyłem wydz. Grafiki na kierunku Grafiki Intermedialnej  ASP we Wrocławiu. Bardzo marzę o takiej współpracy by artystycznym przekazem wizualnym służyć Dobru… Niestety jestem też realistą i zdaję sobie sprawę z tego iż w pierwszym momencie, widząc takiego Człowieka jak ja, trudno uwierzyć  w potencjał, który w Nim jest…

Ale są też marzenia, które nadają Życiu sens dążenia do Celów.  A gdy  Wiara, Nadzieja i wytrwałość towarzyszą w tym dążeniu to marzenia stają się realną Rzeczywistością… 

 • Co chciałbyś jeszcze w życiu spróbować?

Chciałbym latać na motolotni, skoczyć z bungii. Miałem okazję lecieć raz  szybowcem to zaszczepiło we mnie pociąg do Przestrzeni Niebieskiej. Chciałbym też organizować rajdy eksploracyjne i krajoznawcze dla Osób poruszających się na wózkach elektrycznych.  To też jest moim marzeniem, ukrytym Celem. Wierzę, iż kiedyś przyjdzie Czas i stanie się to Rzeczywistością. Moim mottem ukrytym gdzieś głęboko w moim Umyśle jest „Imagination Is My World & Life”… to działa ;-)     

 • Brałeś udział już w jakiś wystawach?

Tak miałem już wiele wystaw swoich  prac ,nawet jedną w Krotoszynie w Muzeum Refektarz przy Kościele p.w. św. Piotra i Pawła. Kreacją cyfrową zajmuję się już ponad 20 lat. W tym Czasie miałem dużo wystaw i pokazów. Wśród nich były też bardzo prestiżowe wydarzenia takie jak udział w Międzynarodowej Konferencji Przetwarzania Obrazu, Festiwal Sztuk Medialnych WRO. Na początku mojej przygody z tworzeniem obrazu cyfrowego byłem jednym z pionierów tej sztuki.

Wywiad do gazety Krotoszyńskiej. Krotoszyn  2015

 

Szybki kontakt

Powered by BreezingForms

arttom.org - Tomasz Łukaszewski

NIP: 8942771865
tel.  713643550
sms: 781223260
mail media@arttom.org

Jestem do usług - od usług graficznych  :-)

Wieści z arttom.org

Zapisując się do mojej bazy, będziesz co jakiś Czas otrzymywał Wieści z arttom.org. Nie przegapisz żadnej mojego nowego projektu, publikacji, wydarzenia oraz rabatu na wszelkie usługi graficzne & IT.

Klikając "wyślij" będzie równoznaczne z Twoją zgodą na zapisanie Twojego adresu mailowego w mojej bazie adresów mailowych, na otrzymywanie „Wieści z arttom.org” oraz akceptację mojej Polityki prywatności i cookies . W każdej chwili możesz zrezygnować z „Wieści z arttom.org” wysyłając maila o treści „NIE” na wiesci@arttom.org.